5.a klases Latvijas Nacionālā vēstures muzeja un kino apmeklējums
2024. gada 8. martā 5. a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Ilzi un Intara mammu Ingu devās mācību ekskursijā uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kur viņus sagaidīja muzejpedagoģe Ilze. Skolēni uzzināja, kā mācījās zemnieku bērni 19. gadsimta beigās – 20. gadsimta sākumā, iepazina dažādus priekšmetus, kas raksturoja skolu pirms 100 un vairāk gadiem.
Pēc nodarbības visi kopā devās uz ForumCinema, lai noskatītos filmu “Ella un melnais jaguārs”. Filma stāsta par mūsdienu aktuālām tēmām – lietusmežu iznīcināšanu, dzīvnieku apdraudējumu – malumedniecību, par draudzību un sadarbību vienotu mērķu sasniegšanai.
Paldies muzejpedagoģei Ilzei un kino pārdošanas speciālistei Gintai par jauko uzņemšanu! Paldies vecākiem par atsaucību!
5.a klases audzinātāja Ilze Čuibe – Oliņa
7.a klase Ogres Centrālajā bibliotēkā
2024. gada 8. martā 7. a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Ivetu, ar Luīzes mammu Gitu un Artūra tēti Artūru devās mācību ekskursijā uz Ogres Centrālo bibliotēku, kur viņus sagaidīja Jauniešu lasītavas bibliotekāres Lolita un Eva.
Jauniešu lasītavā notika nodarbība “Personības literatūrā”. Skolēniem bija jāveic dažādi uzdevumi:
- jānosauc zināmie grāmatu autori,
- pēc apraksta jānosaka, par kuru rakstnieku vai dzejnieku tika lasīts,
- pēc fotogrāfijas jāatpazīst dzejnieks vai rakstnieks,
- pēc aprakstītajiem grāmatu tēliem jāpasaka grāmatas varoņa vārds,
- jāatmin krustvārdu mīkla par literatūru,
- jāpiedalās Kahoot spēlē par Hariju Poteru,
- jāsaliek puzle par kādu literāro varoni,
- pēc filmas fragmenta jāpasaka, pēc kura romāna uzņemta filma, autors, grāmatas nosaukums, galvenais varonis.
Nodarbībā skolēni aktīvi piedalījās un varēja izpildīt visus uzdevumus.
Pēc nodarbības sekoja ekskursija pa bibliotēkas telpām, iepazīstināja arī ar bibliotēkas interesanto arhitektūru.
Paldies bibliotekārēm par sirsnīgo uzņemšanu! Paldies vecākiem par atsaucību!
7.a klases audzinātāja Iveta Bite
9.a un 9.b klases ekskursija uz Rīgu
2024. gada 26. janvārī 9.a un 9.b klases skolēni sociālo zinību ietvaros devās uz Saeimas namu, lai klātienē iepazītos, kā tiek organizēts Saeimas darbs, kā arī apmeklēja Kara muzeju, kur piedalījās izzinošā nodarbībā par 1991. gada barikāžu laiku.
Sagatavoja sociālo zinību un vēstures skolotāja I. Veidemane – Kalniņa
9.b klases skolēnu muzejpedagoģiskā nodarbība Andreja Pumpura muzejā
2024.gada 11. janvārī 9.b klases skolēni agrā rīta stundā devās uz Andreja Pumpura muzeju. Muzejā sagaidīja divu stundu gara, interesanta un izglītojoša lekcija par Andreju Pumpuru un viņa eposu “Lāčplēsis’’.
Skolēniem tika iedalītas lomas, kurās bija jāiejūtas. Pirmās no lomām bija Andreja Pumpura vecāki (skolotāja un Jēkabs), bet pēc tam tika piešķirta A. Pumpura loma – Sandim. Grupa virzījās tālāk uz nākamo telpu, kur turpināja stāstīt par Andreja Pumpura bērnību, par skolas gaitām Lielvārdes Draudzes skolā un agro jaunību. Ikkatram skolēnam nācās iejusties lomā, pasakot konkrētu tekstu. Nākamais dzīves posms bija Piebalgā, kur trīs reizes klases meitenes izprecināja Andrejam jeb Sandim.
Pirmajā daļā tika pastāstīts par pašu Andreju Pumpuru, bet otrajā daļā par eposa ‘’Lāčplēsis’’ tapšanas laiku, un tika izspēlēts eposa saturs.
Andrejam jeb Sandim tika uzvilkta armijas forma un cepure, jo pats A. Pumpurs bija devies darba meklējumos uz Maskavu, bet, izdzirdot par karu, bija nokļuvis Serbijā, kur uz lapiņām uzrakstīja eposu.
Ātri vien tika atrasts Lāčplēsis, Melnais Bruņinieks, Laimdota, Spīdala, Koknesis un Kangars. Nodarbības beigās notika leģendārā cīņa starp Lāčplēsi un Melno Bruņinieku – Jēkabu un Emīliju.
Nodarbība bija ļoti izglītojoša, izstāstīta vienkāršā valodā ar humoru un visiem, kas ieradās uz nodarbību, dzirdētais ir labi palicis atmiņā.
Paldies muzeja darbiniekiem, īpaši Irēnai Arājai, kas lika iejusties dažādās lomās! Bija interesanti!
Skolotāja Iveta Bite
6.b klases mācību ekskursija Ogrē
2023.gada 18.oktobrī 6.b klase devās mācību ekskursijā uz Ogri. Ogres Vēstures un mākslas muzejā gida pavadībā skolēni aplūkoja pastāvīgo ekspozīciju “Pietura Ogre”. Bija interesanti izzināt Ogres pilsētas vēsturi un attīstību. Paldies bibliotēkas darbiniecēm par iespēju uzzināt daudz interesantu faktu par ēkas tapšanu, daudzfunkcionalitāti, energoefektivitāti, par viedo apgaismojuma vadību un plašajām, modernajām, lasītājam draudzīgajām telpām. Noslēgumā klase piedalījās lasītprasmes nodarbībā.
6.b klases audzinātāja Inga Blumfelde