…mirkli pirms Mārtiņiem…

Skolēnu rudens brīvlaiks šogad beidzās 31.oktobrī – Veļu laikā, Helovīnos, Mirušo piemiņas dienā, mirkli pirms Mārtiņiem.

Kas nu kuram tuvāks!

6.A klases skolēni brīvlaika noslēgumu veltīja ķirbja grebšanai un dažādu kultūru tradīciju salīdzināšanai. Uzdevums bija atrast, kas kopīgs Helovīnam un Mārtiņdienai. Rezultāts pārsteidzošs!  “Kopīgs tas, ka visi pārģērbjas un iet uz citu mājām cienāties ar visādiem labumiem”, “”Svētkos bērni pārģērbjas par dažādiem tēliem””, “Kad pārģērbjas, izmanto biedējošas maskas, lai aizbiedētu ļaunos garus”, “Visi pārģērbjas par kaut ko citu un tas, ka kaut ko nokauj – Helovīnos ķirbi, Mārtiņos gaili”, “Helovīns un Mārtiņi ir kopīgi, jo abos svētkos cilvēki apvelk maskas un iet uz citām mājā prasīt saldumus”, “Tie ir svētki. Cilvēki taisa maskas. Mirušo garu laiks.”

Skolēni guva atziņu, ka tradīcijas un svētki, ko svin dažādās pasaules malās, bieži ir līdzīgi un satur vienotu vēstījumu, lai kā arī šie svētki tiktu nosaukti!

Paldies skolēniem par radošo pieeju!