Monthly Archives: novembris 2019

Informācija par makulatūru!

Stundu izmaiņas

Ejam ķekatās

Mārtiņi jeb Mārtiņdiena ir seni mūsu tautas svētki, iezīmējot pieguļas un ganu laiku beigas, apkūlības. Šī diena, 10. novembris, pēc saules kalendāra iezīmē viduspunktu starp Miķeļiem – rudens saulgriežiem – un Ziemassvētkiem – ziemas saulgriežiem. Ar Mārtiņa dienu Latvijā beidzas veļu laiks, bet sākas lielā mīklu minēšana vakaros. Mārtiņos sākas arī masku jeb budēļu gājieni, kas turpinās līdz Meteņiem.

7.novembrī Lielvārdes pamatskolā tika atzīmēta Mārtiņdiena. Folkloras pulciņš “Avotiņš” un ansamblis “Taurenīši”, dziedot un skaņu rīkus skandinot, devās masku gājienā pie pirmsskolas bērniem. Mazajiem mācījām jaunas rotaļas – “Pērkat ratus”, “Cūkīna diet gāja”, ”Māte teica Mārtiņam ”, uzdevām mīklas, kuras bērni ar prieku atminēja, Reinis izstāstīja pasaku par ķēniņa meitu un ganu puiku. Par jautrajām rotaļām un interesantajām mīklām pirmsskolas grupu audzinātājas skolēnus cienāja ar zirņiem un cepumiem.

Labam skolotājam patīk tas, ko viņš dara, viņš tic, ka viņa darbam ir jēga un katrs viņa skolēns var būt veiksmīgs.

Dž.Hetijs

Ar šādu moto 2019.gada 1.novembrī skolā notika Lielvārdes pamatskolas un Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas pedagogu pieredzes apmaiņas un sadarbības pasākums. Pasākuma mērķis bija dalīties pieredzē, kā skolotājs vada mācīšanos. Pedagogi vēroja kolēģu darbu stundās, veica stundu analīzi, sniedza ieteikumus darba uzlabošanai. Nodarbībā nostiprināja zināšanas par efektīvas mācību stundas elementiem, demonstrēja praktiskus piemērus starpdisciplināro mācību organizēšanai un mācību procesa plānošanai.

Izlasi grāmatu un piedalies konkursā!

Tikšanās ar “Mežonīgo pīrāgu” autoru Māri Putniņu

29.oktobrī Lielvārdes pamatskolā 6. klašu skolēniem bija tikšanās ar mākslinieku, scenāristu, producentu un piedzīvojumu romāna sērijas “Mežonīgie pīrāgi” autoru Māri Putniņu.

Skolēniem tika rādīta seriāla “Avārijas brigāde” jaunākā filma ”Londonas brīvdienas”, kurā bija attēlots, kā Anglijas karaliene Elizabete II devās uz tikšanos pie tautas, bet šajā laikā salūza pulkstenis, un viņa izsauca avārijas brigādi, kas salaboja pulksteni, bet sabojāja zvanu. Skolēniem filma patika, jo esot jautra un interesanta, smieklīga. Bērni autoram atzina, ka viņi ir redzējuši arī citas seriāla “Avārijas brigāde” filmas, tās esot aizraujošas, smieklīgas, tajās ir komiski tēli un fantastiski notikumi. M. Putniņš pastāstīja, ka ir sarakstījis apmēram 70 scenāriju animācijas filmām ( tai skaitā “Avārijas brigāde”) un spēlfilmām, to vidū arī ir spēlfilma “Džimlai Rūdi Rallallā”, kurai kopā ar Jāni Cimmermani ir režisors.

Kopš 2003. gada tiek izdoti piedzīvojumu romāni bērniem un pieaugušajiem: “Mežonīgie pīrāgi”, “Mežonīgie pīrāgi un Pelmeņkatepetls”, “Mežonīgie pīrāgi un Lielais Indriķis”, “Mežonīgie pīrāgi un Pildītie Pipari”, “Mežonīgie pīrāgi un Imperators”. Rakstnieks Māris Putniņš pastāstīja, ka drīzumā tiks izdotā 6. grāmata

“Mežonīgie pīrāgi un Apburtais kalns ”, kas būs šajā sērijā arī pēdējā. Autors skolēniem lasīja no jaunās grāmatas fragmentus, kas bērnus iedvesmoja doties uz bibliotēku, lai sāktu lasīt piedzīvojumu romānus, kurus sarakstījis Māris Putniņš. Rakstnieks tikšanās laikā piebilda, ka “Mežonīgie pīrāgi” popularitātes ziņā Latvijā ir pārspējuši Hariju Poteru, ka šo grāmatu lasa arī citās valstīs – Vācijā, Lietuvā un citur.

Skolēni, kas ir izlasījuši kādu no romāniem, sacīja, ka tēli ir spilgti un savdabīgi, notikumi ir interesanti un aizraujoši, ilustrācijas, ko veidojis pats autors, ir krāsainas un asprātīgas.

Par jauko un izzinošo tikšanos ar Māri Putniņu pateicamies Valsts Kultūrkapitāla fondam, kas atbalstīja projektu “Rakstnieki – daudzpusīgas personības”, bibliotekārēm Dacei Vecziediņai un Ilonai Misānei, kas organizēja tikšanos, par atbalstu mācību pārzinei Andai Bariņai un bibliotekārei Anitai Atrastei.

Lielvārdes pamatskolas skolotāja Iveta Bite